Zadzwoń do nas: 75 72 42 004

Wizualnie żadne meble kuchenne to radość dla oczu. Praktyczne meble kuchenne – to podstawa funkcjonalności. Rzecz w tym, aby aranżacja kuchni łączyła te dwie funkcje. Gdy to się uda, nasza kuchnia stanie się przyjemnym miejscem pracy.

Aranżacja kuchni w dużym stopniu zależy od wybranych przez nas dodatków. Warto pamiętać, że meble kuchenne powinny sprostać różnym wymaganiom właścicieli. Oznacza to, że muszą być ładne, trwałe, odporne na wilgoć, wodę, wysoką temperaturę, muszą więc być odpowiednio zabezpieczone przed tymi czynnikami. Z reguły korpusy szafek są białe (ale można je też kupi w odpowiadającym nam wykończeniu  (o ile robione są na zamówienie) i mają standardową wielkość: głębokość 60 cm, szerokości 30, 40, 50, 60, 80, 100 cm, wysokość około 60 cm lub więcej, jeśli są to szafki przeznaczone na sprzęt do zabudowy lub do przechowywania produktów. Ustawia się je na regulowanych nóżkach, by ich wysokość można było dopasować do potrzeb. W końcu kuchnia służy całej rodzinie, a potrzeby się zmieniają. Meble wykonywane na zamówienie mogą mieć oczywiście inne wymiary i w takim przypadku istnieje możliwość dopasowania ich do wymiarów wnętrza, z uwzględnieniem zakamarków, skosów itp., czego raczej nie osiągniemy kupując gotowe meble.

Korpusy szafek wiszących są typowo płytsze – 37 cm, mają szerokość odpowiadającą szafkom stojącym i wysokość 35, 40 albo 70 cm. Do obu rodzajów korpusów dobiera się drzwiczki i szuflady, dopasowując je do sposobu wyposażenia szafek. Najczęściej meble kuchenne, a właściwie ich powierzchnia, pokryta jest lakierem, laminatem lub fornirem, ale są też szklane,  przeźroczyste, matowe, piaskowane, kolorowe. Wybór zależy od tego, w jakim stylu urządzona jest kuchnia. Każda aranżacja kuchni musi mieć dobrze dobrane meble kuchenne. Warto pamiętać, że nie liczba szafek, tylko ich wyposażenie i dopasowanie do potrzeb decyduje o wygodzie kuchni.

Tworząc aranżację kuchni musimy podjąć wiele ważnych decyzji. Jeśli chcemy podkreślić elegancki styl wnętrza lub zamierzamy połączyć kuchnię z salonem, wybierzmy meble kuchenne otwierane przez lekkie naciśnięcie frontów (tak zwane tip-on). W innych wypadkach sprawdzą się klasyczne meble z uchwytami. Ich zmiana (z prostych metalowych na kolorowe) to sprawdzony patent na błyskawiczną i niedrogą metamorfozę kuchni. Mogą być również wygodne i praktyczne, jak te ze sklepu. Bardzo modny jest również fornir na kuchennych meblach.

Tworząc aranżację kuchni warto mieć w planach meble kuchenne odpowiednie do wzrostu. Dlatego, jeśli masz mniej niż 170 cm wzrostu, blat roboczy umieść na wysokości 85 cm – jest odpowiednia dla wszystkich prac kuchennych, także prac „siłowych” typu ugniatanie ciasta, wałkowanie. Jeśeli masz powyżej 170 cm wzrostu, umieść blat na wysokości 85-90 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *